top of page

למי מיועד הטיפול?

טיפול פסיכולוגי מסייע לאנשים המעוניינים בהתפתחות אישית, צמיחה וגדילה נפשית, ויכול להביא לשיפור איכות החיים ולייעול דרכי ההתמודדות עם אתגרי החיים השונים.

בקלינקה אני מטפלת בילדים, מתבגרים, הורים ומבוגרים, ומתאימה את אופן הטיפול והכלים המגוונים על פי הצרכים הייחודים לכל אחד ואחת. 

Arts & Crafts

ילדים

בקליניקה אני מטפלת בילדים וילדות עם קושי בויסות הרגשי, ילדים על הרצף האוטיסטי, בעיות הרטבה, חרדות ופחדים, התפרצויות זעם, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיי קשב וריכוז, קשיי פרידה, קשיי השתלבות והסתגלות ועוד...

נפשו של הילד היא נפש עשירה ומורכבת, בדומה למבוגרים. הילד מרגיש, חושב, פוחד, שונא, אוהב... אולם לעומת מבוגרים, לילד לא תמיד יש את השפה ו/או היכולת לדבר על מה שעובר עליו באופן ישיר, וכשהילד סובל מקושי רגשי כלשהו, אנחנו בדרך כלל נוכל לזהות זאת לפי ההתנהגות או לפי סימפטומים מסוימים. בשל הקושי הטבעי של ילדים לדבר באופן ישיר על קשייהם, הטיפול נעשה באמצעות טכניקות של טיפול במשחק - Play Therapy (למידע נוסף על "טיפול במשחק" ראו "גישה טיפולית"). בדרך זו הילד מסוגל לעבד תכנים נפשיים ולחולל שינויים פנימיים וחיצוניים, באופן משחקי וטבעי לשפתו. 

הדרכת ההורים מלווה את הטיפול לכל אורכו, משלימה אותו ומביאה לתוצאות אפקטיביות יותר. זאת מתוך אמונה כי סוכני השינוי המשמעותיים ביותר עבור ילדים הינם ההורים שלהם. בהדרכה, נחתור להעמקת ההבנה על עולמו הפנימי של הילד, נחשוב "אותו" יחד ונתאים כלים ומענים ייחודים אליו.

מתבגרים

בקליניקה אני מטפלת במתבגרים ומתבגרות עם קושי בויסות הרגשי, קשיים חברתיים, בעיות במצב רוח, חרדות שונות, הימנעויות והסתגרויות, הפרעות אכילה, דימוי גוף, פגיעות עצמיות, טראומה, מחשבות אובדניות ועוד...

גיל ההתבגרות, הגיל הסוער והמבולבל. תקופה של גילוי עצמי בה כל נער ונערה עסוקים בחוויות החיים, בבעיית הקיום ובכינון הזהות. וכפי שויניקוט (פסיכואנליטקאי ורופא ילדים) אמר: "למעשה קיים מרפא אחד בלבד להתבגרות: בגרות". לא ניתן להאיץ את התהליך ההתבגרות ואתגר נוסף הוא שמתבגרים כלל לא מעוניינים שיבינו אותם או שיתערבו להם. הורים רבים פונים לטיפול עבור בנם או בתם המתבגרים, עם תחושה שהם לא מצליחים להבין מה בדיוק עובר עליהם ואיך בכלל לגשת אליהם, ובעקבות כך נוצרים קונפליקטיים משפחתיים משמעותיים.

על אף שגיל ההתבגרות היא תקופה חולפת, היא גם תקופה קריטית ביותר לגיבוש האישיות והזהות העצמית של האדם. במצב בו המתבגר חש תחושות מצוקה גבוהות או קשיים ממושכים ועוצמתיים, טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בעיבודם ובהקניית כלים להתמודדות מוצלחת יותר וכמו כן, לעזור לסביבתו הקרובה להגיב באופן מותאם לצרכיו, כך שתתאפשר לו המשך גדילה וצמיחה בריאה ויציבה. 

הדרכת ההורים תלווה את הטיפול ותעסוק בחיזוק הקשר ממקום של הבנה עמוקה יותר של הנער וצרכיו הרגשיים וההתפתחותיים בתקופה זו. זאת תוך כבוד הדדי והעצמת הסמכות ההורים.

Sofa

מבוגרים:

בקליניקה אני מטפלת במבוגרים עם קשיים במערכות יחסים ובקשרים שונים (זוגיות, משפחה, בעבודה, עם חברים), הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה, אובדנות, טראומה, משברי חיים, הורות, הריון ולידה ועוד...

בחיינו הבוגרים אנו חווים לחצים רבים, עימם כל אדם מתמודד באמצעות הדרכים השונות אותן סיגל במהלך חייו. דרכי ההתמודדות שלנו לא תמיד יעילות, לפעמים גם מחמירות את המצב, ולא תמיד אנו מודעים לכך. בדרך כלל מגיעים לטיפול כאשר ישנה הבנה ראשונית ש"משהו לא עובד טוב". זה יכול להיות קשור למערכות יחסים, לתחום התעסוקתי, לחיי המשפחה או למחשבות ורגשות שליליים שצפים ולא מרפים.

בקליניקה אני מזמינה אותך להכיר את עצמך טוב יותר, להבין מה קשה לך, מדוע קשה לך, וכיצד ניתן לחולל שינוי שיביא לשיפור באיכות החיים ולתחושת השגת שליטה מחודשת.

bottom of page